Počasí Dnes °C

TÉMATICKÝ ROZVOJOVÝ CYKLOKORIDOR GREENWAY JIZERA

• AKTUÁLNÍ INFORMACE

Územím kraje prochází i velký páteřní projekt cyklostezky Greenway Jizera. Trasa začíná u pramene Jizery (resp. v česko-polském pohraničí) a vede až k jejímu soutoku s Labem. Má měřit 190 kilometrů. Cyklostezka je na území kraje rozdělena do čtyřech úseků – Turnovsko, Železnobrodsko, Semilsko a Krkonoše.

Koordinátorem projektu je Sdružení Český ráj, které v období 2011 – 2013 zrealizovalo akci o rozsahu 41 miliónů Kč na realizaci úseku Dolánky – Líšný z ROP Severovýchod.

Další úseky souběžně realizují garanti jednotlivých úseků (např. Město Semily). Informace o projektu, páteřní trase a turistické nabídce na www.greenway-jizera.cz .

V roce 2013 bylo Město Železný Brod úspěšné v čerpání dotace z dotačního fondu LK a získal finance na dokumentaci ke stavbenímu povolení v úseku Podspálov – Líšný.

Zpracovávám...