Rekonstrukce krajských silnic

Úvodní stránka > Dopravní omezení > Rekonstrukce silnice II/270 v Jablonném v Podještědí

Rekonstrukce průjezdu Jablonným v Podještědí. Stavební práce na silnici II/270 budou probíhat převážně za úplné uzavírky. Řidiči a místní občané proto musí počítat s nutnými omezeními. Stavba se dotkne rovněž autobusové dopravy. Jezdit se bude po značených objízdných trasách. Rekonstrukce průjezdního úseku navazuje na již dokončenou první etapu. Celkové náklady na tuto stavbu činí 43.416.266 Kč, částkou 13.092.671 Kč se na akci podílí Město Jablonné v Podještědí.

Projekt Liberecký kraj realizuje ve spolupráci s Městem Jablonné v Podještědí a bude spolufinancovaný z 85 procent Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Stavba řeší modernizaci průjezdního úseku, dále úpravu tří křižovatek ulic Lidická x Cvikovská, Zdislavy z Lemberka x Švermova a Liberecká x Lužická, přibydou parkovací místa na náměstí Míru, opraveno bude veřejné osvětlení, chodníky, přechody pro chodce, dopravní značení a odvodnění komunikace.

Uzavírkou bude dotčeno celkem 11 autobusových linek, které zajišťují 4 dopravci. Linky nebudou obsluhovat zastávku Zdislavy z Lemberka, která se nachází v uzavřeném úseku, a dále nebudou zajíždět do zastávky školaNejbližší zastávkou od místní základní školy, kde bude obsluha zachována, je asi kilometr vzdálená zastávka u vlakového nádraží. Pro školní spoje bude proto zřízena ještě náhradní zastávka školní. Ta se nachází v těsné blízkosti uzavřeného úseku.

Říjen 2017

Zpracovávám...