Počasí Dnes 27°C Zítra 20°C
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor dopravy > Oddělení dopravní obslužnosti > Jízdenka Libnet+ / EuroNeisse Ticket - 10 let existence

Jízdenka Libnet+ / EuroNeisse Ticket - 10 let existence

Turistická jízdenka Euro Nisa Ticket (ENT)

ENT
V rámci svého jubilea v roce 2014 se sjednotil název jízdenky na české straně Libnet + s německou mutací na Euro Nisa Ticket (zkratka ENT) a od roku 2015 už je prodávána pouze pod tímto názvem.

Jízdenky se vydávají na celý kalendářní den pro cestování ve veřejné dopravě nejen na celém území Libereckého kraje, ale i v německých okresech Bautzen a Görlitz a také na části území Dolnoslezského vojvodství v Polsku.

Jízdenky jsou platné v regionálních autobusech dopravců BusLine, ČSAD Česká Lípa a ČSAD Liberec, v prostředcích MHD ve městech v Libereckém kraji a ve všech vlacích na území Libereckého kraje (i v rychlících). Velkým lákadlem je její platnost na lanové dráze ČD na Ještěd a v Německu na úzkokolejkách (např. Jonsdrof, Oybin) bez jakéhokoli příplatku.

Jízdenky Euro Nisa Ticket se vystavují v papírové podobě a jejich cena je  velmi příznivá.

Jednodenní výlet z Liberce do Budyšína (Bautzen) pro 5 cestujících s jízdenkou Libnet+ pro všechny tam i zpět Vás tak vyjde na pouhých 320 Kč!
V Libereckém kraji je jízdenky možné zakoupit na všech předprodejních místech IDOL (informační kanceláře dopravců), ale také přímo v regionálních autobusech a u průvodčího ve vlaku (v železničních stanicích bez obsluhy).

Podrobnosti o těchto turistických jízdenkách lze nalézt na http://www.iidol.cz  a www.zvon.de  (i v češtině).

Zpracovávám...