CZ.1.13/1.1.00/07.00447 II/270 Postřelná - Jablonné v Podještědí

Kód dle vyhlášky č. 560/2006 Sb.:  S 05 160

Prioritní osa: 1 Rozvoj dopravní infrastruktury

Oblast podpory: 1.1 Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury

Stručný popis projektu: Předmětem předloženého projektu je silnice II/270 Postřelná – Jablonné v Podještědí. Jedná se o komunikaci, která tvoří dopravní spojení měst Jablonné v Podještědí a Postřelná. Dále pokračuje na Mimoň a Doksy. Jedná se o komunikaci s velkým významem pro cestovní ruch. Zajišťuje dopravu do rekreační oblasti Máchova jezera. Zájmový úsek začíná v obci Postřelná a vede přes obec Česká Ves. Zakončení zájmového úseku je v obci Jablonné v Podještědí. Konkrétně začíná dle pasportu 91m za křižovatkou se silnicí III/27012 (Postřelná) a končí před křižovatkou se silnicí III/26834 (Velký Valtinov).

Stavbou vznikne celková modernizace komunikace II. třídy v celém navrhovaném úseku. Tato modernizace bude mít za následek zkapacitnění komunikace v dané lokalitě a dojde zároveň ke zlepšení parametrů a tím i zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Monitorovací indikátory:

Indikátor