Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ani koronavirus nezastavil rekonstrukce krajských silnic

10. 06. 2020

Kraj hledá firmy na další rekonstrukce silnic a mostů. Pro jejich financování musí ale získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, z něj má pro letošek přislíbeno 81 milionů korun. Krajští radní vybrali zhotovitele rekonstrukce Kodešovy ulice ve Frýdlantu, silnice III. třídy ve Stvolínkách a silnice III. třídy z Horního Hanychova na Výpřež.

„Silniční projekty pokračovaly i v době koronavirové krize. Proto nyní můžeme opravit například tři kilometry dlouhý úsek z Výpřeže do Horního Hanychova, kde celkové náklady činí necelých 84 milionů korun. Stavba je spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Rekonstrukce se dočká i silnice III/03510 Frýdlant – ulice Kodešova. „S ohledem na vlastnictví je financování rozděleno mezi tři investory. Rekonstrukci dešťové kanalizace, chodníků a veřejného osvětlení uhradí město Frýdlant, opravu komunikace a mostů Liberecký kraj a vodovody kanalizace pak Frýdlantská vodárenská společnost. Celkové výdaje jsou zhruba 44 milionů korun,“ vysvětlil náměstek Sviták.

Další rekonstruovanou komunikací v letošním roce je silnice III/2635 ve Stvolínkách, kde dojde k velkoplošné opravě úseku v délce 2,138 kilometru. Celkové náklady dosahují 8.535.363,98 korun.

V návaznosti na příslib dotace pro kraje od Ministerstva dopravy České republiky hledá kraj nově zhotovitele rekonstrukcí mostů přes potok Jílovku v obci Martinice v Krkonoších, v Dolní Nové Vsi nad Popelkou, přes potok Cedron a přes náhon v Přepeřích a také velkoplošných oprav silnice III/26817 a III/2774 hranice kraje – Cetenov – Všelibice.

„V letošním roce investujeme z vlastního rozpočtu částku 496 milionů korun s tím, že minimálně dalších 400 milionů chceme získat z evropské dotace. O podpoře ze Státního fondu dopravní infrastruktury pro letošní rok jedná Asociace krajů České republiky s panem premiérem Babišem. Dále pokračují jednání o vypsání další výzvy z Integrovaného regionálního operačního programu o celkové alokaci 4 miliardy korun. Kraj a ostatní regiony projekty připravené mají a jsou připraveny začít je realizovat ještě v letošním roce,“ uzavřel hejtman Martin Půta. 

 

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419

Zadejte text