Čekání na spoje MHD v ulici Krejčího v Liberci je pod novými přístřešky pohodlnější a bezpečnější

31. 07. 2014

(Zpráva Magistrátu města Liberec) Statutární město Liberec vyšlo vstříc cestujícím městskou hromadnou dopravou, kteří žádali o zastřešení autobusových zastávek Ševčíkova v ulici Krejčího. V obou směrech nechala radnice umístit přístřešky sloužící jako čekárny. Přibyly také odpadkové koše a signální pásy pro nevidomé. Po úpravě zastávek volali hlavně senioři z nedalekých domů s pečovatelskou službou. Při nepřízni počasí se totiž neměli kam schovat. Lidé, kteří chodí s pomocí francouzských holí, si ani nemohli nad hlavou podržet deštník.

„V okolí domů s pečovatelskou službou to není poslední úprava k lepšímu, kterou zde chceme realizovat,“ prozradila primátorka Liberce Martina Rosenbergová.

Za úpravu zastávek město zaplatilo zhruba 300 tisíc korun s DPH. Realizaci akce zajistil Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s., který má s budováním zastávek i jejich následnou údržbou dlouhodobé zkušenosti.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz