Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Cestáři budou v novém. Kraj otevře zrekonstruované sídlo Krajské správy silnic

24. 09. 2019

Téměř rok trvala rekonstrukce sídla Krajské správy silnic Libereckého kraje na ulici České mládeže v Liberci. Jeho slavnostní otevření se uskuteční ve středu 25. září od tří hodin odpoledne. Od 1. října 2019 tak dojde i ke změně korespondenčního a doručovacího spojení ředitelství a libereckého a jabloneckého pracoviště organizace, a to na adresu České mládeže 632/32, 460 06 Liberec VI.

Rekonstrukce sídla této příspěvkové organizace Libereckého kraje začala 20. srpna 2018 a skončila 19. srpna 2019 a na základě výsledků výběrového řízení ji provedla firma INSTAV stavební práce.

„Celkové náklady dosáhly 17,7 milionu korun, přičemž rekonstrukci hradil kraj ze svého rozpočtu. V jejím rámci byly zřízeny i nové přípojky vody, nízkého napětí a plynu,“ informoval náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek Jan Sviták. Náklady na vybavení informačního a orientačního systému do zrekonstruovaného sídla cestmistrovství dosáhly 2,1 milionu korun.

Nyní budou mít pracovníci Krajské správy silnic k dispozici celkem 18 kanceláří, dvě zasedací místnosti pro 24 osob, celkem šest příručních skladů a dva sklady samostatné. Zázemí zde najde celkem 30 pracovníků, jimž poslouží nový samostatný archiv. U sídla je 24 parkovacích stání.

Krajská správa silnic Libereckého kraje spravuje 2076 kilometrů silnic II. a III. třídy na území Libereckého kraje.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324