Dobrovolníci při úklidu příkopů v Podralsku naplnili 486 pytlů a jeden vlek odpadů

31. 03. 2015

Podralský nadační fond, Mikroregion Podralsko, Ekoncentrum Brniště a 12 obcí uspořádaly 2. ročník společného jarního úklidu v blízkosti silnic navanou Ukliďme příkopy 2015! Celkem bylo odvezeno 486 pytlů směsného odpadu, jeden plný vlek a 84 pneumatik.

Akce se konala dopravu od 18. do 29. 3. pod záštitou Vladimíra Mastníka, člena rady Libereckého kraje pro

„Akce vznikla jako vyústění seminářů v rámci projektu Šance pro zdravou budoucnost regionů Podralsko a Hornolužicko, které se týkaly odpadového hospodářství a nakládání s odpady. Má zejména upozornit na velké téma, jakým jsou odhozené odpady v okolí silnic, proto se do akce zapojila i Krajská správa silnic Libereckého kraje, která sesbírané odpady odvezla“ informoval krajský radní s tím, že poděkování patří také firmě Ing. Vlastimil Ladýř - LADEO za svoz nebezpečného odpadu a poskytnutí nezbytných ochranných pracovních prostředků a pytlů pro všechny zúčastněné obce a organizace.

„Akce „Ukliďme příkopy 2015“ se opět vydařila a to díky plnému nasazení všech zúčastněných. Těšíme se na spolupráci i v dalším roce,“ poděkovala za organizátory Nicol Vondra.

Takto vypadá přehled, jak akce dopadla:

Obec Brniště: 60 pytlů směsného odpadu.

Město Jablonné v Podještědí: 92 pytlů směsného odpadu a 24 pneumatik.

Noviny pod Ralskem: 35 pytlů směsného odpadu a 20 pneumatik.

Nový Bor: 130 pytlů směsného odpadu.

Svor: 9 pytlů směsného odpadu.

Cvikov: 70 pytlů odpadu, lednice, elektrospotřebiče a 40 pneumatik.

Mimoň: 10 pytlů odpadu a 2 pneumatiky.

Zákupy (včetně přidružených obcí Kamenice a Božíkov) plný vlek směsného odpadu

Pertoltice pod Ralskem: 40 pytlů směsného odpadu.

Bohatice: 15 pytlů směsného odpadu.

Velký Valtinov: 10 pytlů směsného odpadu.

Dolní Krupá: 10 pytlů směsného odpadu.

Akce byla součástí projektu Šance pro zdravou budoucnost regionů Podralsko a Hornoložicko. Tento projekt je financován z prostředků Evropské unie, Evropského regionálního rozvojového fondu (ERDF) a Česko-Saské přeshraniční spolupráce Cíl3.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz