Dokončení páteřní trasy cyklomagistrály Ploučnice závisí na evropských penězích

20. 01. 2015

Jednou z hlavních priorit Mikroregionu Podralsko je i vytvoření páteřní cyklistické trasy „Zelená cyklomagistrála Ploučnice“. V předchozích letech se podařilo dokončit úseky z Osečné přes Hamr na Jezeře, Stráž pod Ralskem do Novin pod Ralskem (Průrva).

„V loňském roce jsme díky dotaci z dotačního fondu z Programu resortu dopravy Libereckého kraje zahájili práce na projektu další části trasy vedoucí z Novin pod Ralskem přes Mimoň, Ralsko, Zákupy s napojením na město Česká Lípa. V součastné době již máme odpovídající stavební povolení a čekáme pouze na vhodnou možnost požádat o finanční prostředky na samotnou stavbu z některých evropských fondů,“ řekl Jiří Hauzer, předseda mikroregionu Pod Ralsko a starosta Osečné, s tím, že evropské fondy jsou bohužel zatím v nedohlednu, i přesto, že již začalo nové plánovací období.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz