Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Druhý tubus libereckého tunelu čeká uzavírka, prověřování jeho stavu se o týden protáhne

04. 10. 2019

Kvůli rekonstrukci opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce se v průtahu libereckým tunelem jezdilo dočasně obousměrně jen v té jeho části, která vede na Turnov. Rekonstrukce skončila v pátek 4. října. Během víkendu budou otevřeny oba tubusy tunelu, od pondělí pak povede obousměrný provoz naopak v druhé části tunelu ve směru na Děčín. Celý tunel by se měl definitivně otevřít nejpozději v neděli 13. října.

 „Podle původního plánu měla dopravní omezení v libereckém tunelu skončit už tuto neděli 6. října, ale složité práce na prověřování stavu tunelu a čištění silnice od oleje a dalších nečistot v té části, kterou se doteď jezdilo, ji o týden prodlouží. Děkujeme řidičům za shovívavost a trpělivost,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

Provádění diagnostiky tunelu zadal správce silnice I. třídy — Ředitelství silnic a dálnic ČR. Výsledky měření poslouží pro přípravu projektu na kompletní rekonstrukci libereckého tunelu.

Po celou dobu uzavírky budou všechny sjezdy a nájezdy na silnici I/35 otevřeny, což znamená, že již bude otevřený nájezd na silnici I/35 ve směru na Děčín od Centra Babylon z Košické ulice.

V úterý 8. října by mělo dojít k plnému zprůjezdnění všech čtyř jízdních pruhů na silnici I/35 u Jeřmanic, kde se rekonstruoval mostu a měnil se povrch vozovky. Ředitelství silnic a dálnic již v současné době hledá zhotovitele na kompletní rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn. Stavební práce by měly započít na jaře příštího roku a potrvají minimálně dvě stavební sezony.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324

Zadejte text