Dva týmy krajských úředníků jezdily v květnu do práce na kole, duo Kotyk - Polák má stříbro

04. 06. 2014

Po celý květen se zapojilo do akce Do práce na kole přes 5000 cyklistů ze 17 měst z celé České republiky.

V Libereckém kraji se zúčastnilo 59 družstev z různých firem, úřadů i škol. Všichni cyklisté jezdili každý den na kolech do práce, i přes nepřízeň počasí.

Krajský úřad reprezentovalo 6 úředníků ve dvou týmech – dvojčlenní  Krajťáci – Michal Kotyk a František Polák, a čtyřčlenná Rychlá razítka – Klára Hrušová, Markéta Coufalová, Pavel Schröter a Viktor Liška.

Skvělí Krajťáci skončili s 98% účastí na 2. místě a výborná Rychlá razítka s 80% účastí na 16. místě z 59 týmů.  Nejvíce kilometrů najezdil Viktor Liška se 423 kilometry, který denně brázdí trasu Jablonec n. N. – Liberec a zpět.

„Je příjemné, že máme možnost se po jízdě osprchovat, když jedeme ráno před prací na kole, někteří desítky kilometrů,“ pochválila krajský úřad, který podpořil své zaměstnance v soutěži zaplacením startovního poplatku, Markéta Coufalová.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v rámci Cyklofestu v pátek 6. 6. od 17 hodin v Lidových sadech v Liberci.  Cyklistice a akci Do práce na kole zdar!

Program Cyklotestu 2014:

17:00 slosování účastníků a vyhlášení vítězů kampaně Do práce na kole

18:00 – kapely Bandoleros | Hula Pop | Dědkové

15:00 - 18:00 – sbírka kol a přestavení projektu Kola pro Afriku

Po celou dobu akce: Netradiční výzdoba kol | tvorba otevřené cyklomapy Liberce a Jablonce | možnost vyzkoušení elektrokol | jízda zručnosti pro děti…

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz