Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Festival Benátská! nabídne návštěvníkům z Libereckého kraje levnější vstupenky

31. 03. 2015

Koncerty zahraničních kapel v čele s metalovou legendou Helloween nebo vystoupení celé české a slovenské špičky včetně Davida Kollera, Chinaski, Mekyho Žbirky, Michala Hrůzy, Anety Langerové, Václava Neckáře, Stromboli a dalších. To vše si budou moci užít lidé z Libereckého kraje na festivale Benátská! levněji než obyvatelé z ostatních koutů České republiky.

Pořadatelé třiadvacátého ročníku Benátské!, která se od 23. do 26. července odehraje v libereckém Vesci, totiž nabídnou místním výhodnější vstupy na akci.

„Festival patří do tohoto regionu. Vážíme si, jak nás Liberec přijal, a byli bychom rádi, aby si i Liberečáci a obyvatelé celého kraje vzali Benátskou! ještě více za svou. I proto jsme se jim rozhodli vyjít vstříc výhodnějšími vstupenkami,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

Každý, kdo je držitelem Opuscard, může podle něj využít od 1. dubna slevu na lístek na Benátskou ve výši 15%, kterou lze uplatnit v předprodejní síti Evstupenka. Na místě pak návštěvník předloží ke kontrole zakoupenou vstupenku s kartou Opuscard.

Organizátoři by navíc rádi do budoucna Benátskou! ještě více propojili s regionem. „Chtěli bychom u nás prezentovat významné místní instituce. Rádi bychom na festivale představili i lokální farmáře či výrobce, aby festivaloví návštěvníci, kteří se rekrutují z celé země i zahraničí, viděli širokou nabídku celého libereckého regionu,“ dodává.

Záměrem pořadatelů je, aby se na akci, která každoročně přiláká téměř 20.000 lidí z celé České republiky i zahraničí, přestavilo co nejvíce subjektů, které se v Libereckém kraji věnují kultuře či sportu. „Už pro letošní Benátskou jsme dohodli spolupráci s fotbalisty libereckého Slovanu a hokejisty Bílých tygrů. Navíc jednáme o spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy či s ASVS Dukla Liberec. Našim cílem je, aby se návštěvníci přímo na festivale setkávali s významnými libereckými osobnostmi. Naplánovaný je třeba tematický den s Iqlandi nebo představení dalších institucí jako jsou liberecká galerie nebo muzeum motocyklů,“ vyjmenovávají organizátoři. Po dobu festivalu budou mít jeho návštěvníci zvýhodněné podmínky vstupu na lanovku na Ještěd, do muzeí a galerií či bazénu.

To ostatně kvituje i vedení hejtmanství a libereckého magistrátu, které nad Benátskou! převzali záštitu. „Vítám propojení této velké akce s krajskou kartou Opuscard, což představuje navázání spolupráce se Severočeským muzeem a Oblastní galerií v Liberci. Účastníci festivalu si navíc budou moci díky spolupráci s Českými drahami udělat výlet lanovou dráhou na Ještěd, a to jistě přispěje k dalšímu zviditelnění Libereckého kraje,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Obdobně vnímá myšlenku propojení festivalu s krajskými i městskými institucemi statutární náměstkyně hejtmana LK Hana Maierová. „Kyvadlovou dopravu do areálu ve Vesci, aby mohla být pro návštěvníky Benátské zdarma, dotuje Liberecký kraj,“ připomněla Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu.

Festival je největší akcí v celých severních Čechách. Nemá význam jenom kulturní, ale přináší i širší ekonomický efekt, neboť tisíce hudebních fanoušků tady utratí své peníze. Spojení s regionem, včetně jeho produktů, by mělo návštěvníkům ukázat, proč stojí za to se do našeho kraje vrátit. Věřím, že mnozí účastníci Benátské zejména ze vzdálenějších míst nabídku využijí k poznání míst, kam se tak často nedostanou a podpoří tak cestovní ruch v našem regionu. Na zážitky například z nové Oblastní galerie Lázně nebo z cesty lanovkou na Ještěd hned tak nezapomenou,“ zve do kraje náměstkyně hejtmana

Primátor statutárního města Liberce Tibor Batthyány dodává, že spolupráce s Benátskou! je pro město oboustranně výhodná. „Liberečáci si tento festival vezmou více za svůj a lidé z celé republiky i zahraničí budou mít zase možnost poznat atraktivní cíle, kterých je po Liberci spoustu,“ míní primátor.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

Zadejte text