Kraj chystá další projekt financovaný z IROPu, druhou etapu rekonstrukce silnice v Jablonném

07. 09. 2016

Liberecký kraj připravuje další silniční projekt financovaný z Integrovaného regionálního operačního programu. Realizovat chce druhou etapu rekonstrukce silnice II/270 v Jablonném v Podještědí. Rada kraje na svém včerejším jednání souhlasila se závazkem spolufinancování a předpokládaným financováním projektu.

„Projekt zahrnuje stavební úpravy silnice II/270 ve dvou úsecích. Jeden vede od mostu 270-014 po křižovatku se silnicí III/27019, druhý úsek je od křižovatky s III/27019 po úrovňový přejezd,“ vysvětluje radní pro dopravu Vladimír Mastník. „Provede se rekonstrukce povrchu stávající vozovky, úprava odvodnění, krajnic a obnova nebo doplnění dopravních značení,“ dodává radní.

Celkové výdaje projektu jsou stanoveny do výše 48,7 mil. Kč, přičemž částečně se bude na financování podílet i Město Jablonné v Podještědí. To hodlá v rámci projektu vybudovat chodníky, osvětlení a parkovací zálivy. „S městem spolupracujeme a budeme se snažit přispět k přípravě jejich vlastního projektu do IROP 1.2, kterým může získat dotaci právě na modernizaci a výstavbu chodníků, přechody pro chodce, ale i například zastávky veřejné hromadné dopravy. To jsou aktivity, které v rámci krajského projektu do IROP 1.1 nejsou způsobilé,“ dodal Mastník.

Aktuálně připravovaná akce je pátým projektem Libereckého kraje, na který bylo schváleno podání žádosti do IROPu. Projekt navazuje na modernizaci silnice II/270 v Jablonném v Podještědí, v úseku od silnice I/13 po železniční přejezd, která v těchto dnech začíná. Stavba za 6,5 mil. Kč je rovněž financována z IROP.

Liberecký kraj připravuje do Integrovaného regionálního operačního programu celkem 14 silničních projektů za zhruba 1,7 mld. Kč.

V Jablonném v Podještědí kraj letos také realizuje rekonstrukci silnice III/27019, a to v úseku od silnice II/270 po silnici III/27014, na kterou využil dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Celkové náklady na tuto stavbu činí 9,8 mil. Kč.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz