Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kraj chystá směnu pozemků s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR

25. 04. 2018

Více než 18 000 m² krajských pozemků je trvale zastavěno silnicemi D/10, I/35 a I/13 v majetku Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). A naopak pod krajskými silnicemi II. a III. třídy jsou pozemky ŘSD. Záměrem Libereckého kraje je tyto pozemky směnit. Slibuje si od toho zrychlení oprav stávajících komunikací a úbytek související administrativy.

„Nyní je praxe taková, že když potřebujeme na krajských silnicích něco budovat a daný úsek leží na pozemku ŘSD, musíme oficiálně žádat o souhlas vlastníka pozemku. I kvůli drobné akci tak vzniká mnoho administrativy navíc. Směna v celkové hodnotě převyšující jeden milion korun by tak kraji umožnila zrychlit přípravu i realizaci některých projektů,“ vysvětluje statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

V únoru záměr schválila Komise rady Libereckého kraje pro nakládání s nemovitým majetkem kraje. V současné době ŘSD vypracovává znalecké posudky na směňované pozemky. „Tato spolupráce je výsledkem dlouhodobě dobrých vztahů mezi Libereckým krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic. Máme přeci společný cíl, a to kvalitní silnice pro naše občany,“ doplňuje náměstkyně Volfová.

V minulosti se už podobným způsobem podařily s ŘSD majetkoprávně vypořádat například pozemky pod stavbou I/14 Kunratice – Jablonec nad Nisou. Nový úsek silnice bude otevřen v červnu 2018. Více ZDE.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

Zadejte text