Kraj připraví projekt na rekonstrukci silnice z Kryštofova Údolí do Křižan

16. 11. 2016

Přípravu dalšího silničního projektu do Integrovaného regionálního operačního programu schválila na včerejším jednání Rada Libereckého kraje. Jeho prostřednictvím chce kraj financovat rekonstrukci téměř osmikilometrového úseku silnice II/592, která vede z Kryštofova Údolí do Křižan. Náklady projektu jsou odhadovány na 90 mil. Kč, přičemž dotace by mohla činit asi 80 mil. Kč. Stavba začne nejdříve v roce 2019.

Kraj v těchto dnech zahájí přípravu zadávacího řízení na výběr zhotovitele projektové dokumentace. Ta bude zahrnovat také lokální sanaci podloží vozovky a tělesa komunikace, rekonstrukci asfaltového souvrství, obnovu odvodnění, opravu opěrných a nábřežních zdí a mostu a modernizace zádržného systému. Součástí bude obnova jak vodorovného, tak svislého dopravní značení.

Do Integrovaného regionálního operačního programu kraj chystá dohromady 14 projektů na zlepšení stavu silnic II. a III. tříd za celkem 1,7 mld. Kč. Letos dokončil první etapu rekonstrukce silnice II/270 v Jablonném v Podještědí, která byla prvním podaným a zrealizovaným projektem v rámci tohoto programu.

V příštím roce chce kraj začít s rekonstrukcí silnice II/273 v obci Okna na Českolipsku, výstavbou okružních křižovatek v Semilech, včetně humanizace navazujícího úseku silnice II. třídy, a rovněž zahájí humanizaci silnice II/293 v Jilemnici.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz