Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kruhový objezd v ulici České mládeže bude konečně na pozemcích kraje

17. 07. 2018

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně převede pozemky v hodnotě 304 800 korun pod okružní křižovatkou v liberecké ulici České mládeže Libereckému kraji. Díky tomu může kraj s pozemky volněji nakládat a zlepšovat dopravní obslužnost v katastru liberecké části Rochlice.

„Trvalo to neuvěřitelné čtyři roky, ale hlavní je, že se nám to povedlo a že jde o bezúplatný převod. Kraj ušetří více než 300 tisíc korun a zároveň pro něj bude nyní jednodušší silnici udržovat a provádět na ní další úpravy,“ říká statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Kraj přestavěl křižovatku silnice I/35 a ulice České mládeže na kruhový objezd v roce 2014. Modernizace silničního úseku, jejímž cílem bylo zvýšit bezpečnost provozu v dané lokalitě, stála bezmála 42 milionů korun. Letos v červenci kraj zahájil rekonstrukci ulice České mládeže, která na okružní křižovatku bezprostředně navazuje. Přestavba více než kilometrového úseku silnice III/2784 by měla být hotová říjnu 2018 a vyjde kraj na téměř 38,5 milionu korun.

„O narovnání majetkoprávních vztahů, kdy nějaký objekt či komunikace kraje leží na cizím pozemku, usilujeme dlouhodobě. Převody pro kraj znamenají zejména méně administrativy a urychlení dalších projektů,“ vysvětluje náměstkyně s tím, že nejde jen o jednostranné převody, ale také o směny pozemků například s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

 

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307

dfagad