Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Město podpoří provoz cyklobusu na trase Liberec – Bedřichov – Jablonec n. N. – Turnov

05. 09. 2014

 

(Zpráva Města liberec)Finančním příspěvkem ve výši 50.000 Kč pro společnost BusLine, a.s. podpoří statutární město Liberec pravidelnou přepravu cestujících s jízdními koly na trase Liberec – Bedřichov - Jablonec n. N. – Turnov v roce 2014.

Aktuálně o tom rozhodli liberečtí zastupitelé. Příjemce příspěvku bude mít povinnost nejpozději do 31. 1. 2015 předložit jeho vyúčtování. Finanční podpora bude poskytnuta z rozpočtu odboru sportu a cestovního ruchu. „Jsme rádi, že společnost BusLine nabízí občanům a návštěvníkům Liberce možnost přepravit se s jízdním kolem blíž k populárním trasám Jizerských hor a Českého ráje. Přeprava jízdních kol v prostředcích hromadné dopravy je moderní, ekologická a stále více oblíbená, neboť umožňuje cyklistům nechat auto doma a zpříjemnit si například výlet do Jizerských hor závěrečným dlouhým sjezdem do Liberce. Cyklobus je přínosem pro cykloturisty, kteří si svou dovolenou v Jizerských horách chtějí užít pouze na dvou kolech, tedy bez nutnosti nasedat do auta a zlepšuje podmínky těm cyklistům, kteří jezdí z Liberce do hor na kole po silnici a jsou dnes již velmi často předjížděni cyklisty-motoristy, dopravujícími se do hor vlastním autem,“ konstatoval náměstek primátorky pro územní plánování, rozvoj města a dotace Jiří Rutkovský.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

Zadejte text