Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Městský mikrobus vyjede ke krematoriu už v polovině října

06. 10. 2014

O jeden měsíc se kvůli nepředvídatelným komplikacím s inženýrskými sítěmi posouvá dokončení rekonstrukce ulice U Krematoria. Oprava by tak měla být hotová nejpozději do konce listopadu. Mikrobus, který občanům slíbilo vedení města Liberce, sem ale začne zajíždět už v předstihu, ještě před dokončením rekonstrukce, od 15. října.

Posunutí termínu dokončení stavby bude schvalovat Rada města Liberce v úterý 7. října. Rekonstrukci zbrzdilo to, že v zemi síťaři odhalili již stářím shnilé opláštění parovodu a zkorodované potrubí, ve kterém je parovod uložen. Parovod přitom vede napříč silnicí. Město muselo volit ze dvou variant – buď dokončení stavby posunout o měsíc, anebo zalít inkriminované místo asfaltem s tím, že by za nějaký čas musela teplárna opět komunikaci rozkopat, aby mohla parovod vyměnit.

„Není to vina města, že se posouvá dokončení rekonstrukce této komunikace. Je nám to moc líto, protože si uvědomujeme, že se blíží Dušičky a město původně plánovalo opravu tak, aby byla ulice na Památku zesnulých už dokončena,“ řekla primátorka Martina Rosenbergová. „Chceme umožnit lidem, aby se na hřbitov pohodlně dostali i přesto, že bude ulice U Krematoria ještě rozkopaná. Proto jsme se dohodli s dopravním podnikem, že mikrobus ke krematoriu začne jezdit od 15. října,“ dodala.

Trasa mikrobusu MHD povede zatím provizorně z terminálu MHD Fügnerova přes ulici Na Perštýně, u krematoria se spoj otočí a bude stejnou cestou vracet zpět na terminál veřejné dopravy Fügnerova. Po dokončení rekonstrukce bude mikrobus jezdit ulicemi Lipová, Na Perštýně, U Krematoria a ulicí Dr. Milady Horákové zpět do Fügnerovy ulice. Navrženo je doposud osm spojů, které by měly v provozní den jezdit každou hodinu zhruba od 8.40 do 17.00 hodin.

„Lidé, kteří budou chtít přijet ke krematoriu svými automobily, musejí zvolit cestu přes ulici Na Perštýně. Pro pěší už by měl být na Dušičky v ulici U Krematoria hotový rozšířený chodník,“ doplnila primátorka.

V ulici U Krematoria stavbaři rozšiřují stávající chodník, který současně doplňují o chybějící úseky. Dojde zde i k úpravě a osvětlení stávajícího přechodu pro chodce, a předlážděná bude také samotná komunikace. Město Liberec plánovalo opravu ulice U Krematoria už v roce 2012, na projekt však nezískalo od státu dotaci. Proto se vedení města spojilo s vlastníky inženýrských sítí a dohodlo s nimi na takzvané sdružené investici, tedy, že opraví současně své sítě a ponesou část nákladů.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588