Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nová technika na opravy komunikací

26. 07. 2016

Opravy krajských silnic jsou v plném proudu, letos na ně mají silničáři vyčleněno více než 46 mil. Kč, přičemž v současné době již utratili přes 50 % plánovaného rozpočtu.  Od minulého týdne využívají novou silniční frézu a doteď ručně zpracovali přes 3000 tun asfaltové směsi. Fréza by měla přispět ke zrychlení a zkvalitnění oprav krajských komunikací.

Opravy komunikací v rámci běžné údržby, tzn. lokální opravy výtluků a poruch asfaltového krytu, budou v letošním roce stát krajskou pokladnu 46 mil. Kč. „Mimo tuto částku samozřejmě také Liberecký kraj realizuje velkoplošné opravy a rekonstrukce v rámci investiční výstavby a dotačních titulů,“ upřesňuje radní pro dopravu Vladimír Mastník.

V rámci investic do technologického vybavení pořídila společnost Silnice LK a.s., která má na starosti běžnou údržbu krajských komunikací, novou silniční frézu. „Jde o půlmetrovou silniční frézu Wirtgen W 50 DCi s vynášecím pásem, od jejího nasazení si slibujeme zrychlení lokálních oprav do obrazců a celkově zkvalitnění prováděných oprav,“ vysvětluje předseda představenstva společnosti Silnice LK Petr Šén. Samotnému uvedení stroje do provozu předcházelo důkladné zaškolení posádky na devítitunovém stroji s hydrostatickým pohonem a třemi koly, které zajišťují lepší manévrovatelnost stroje při frézování.

Do příští sezony by měl strojní flotilu společnosti doplnit ještě menší finišer na pokládku asfaltové obalované směsi. „Jsem velmi rád, že se nám tímto daří postupně plnit střednědobé plány, které jsme si při zakládání krajské společnosti Silnice LK a.s. stanovili,“ doplňuje Šén. Mezi jednou z hlavních priorit byla právě modernizace vozového parku a doplnění chybějícího technologického vybavení pro opravy a údržbu komunikací.

Podrobný plán běžné údržby krajských silnic, plánované velkoplošné opravy a rekonstrukce jsou na internetových stránkách Libereckého kraje: http://doprava.kraj-lbc.cz/page254/plan-oprav-pozemnich-komunikaci-ve-vlastnictvi-kraje-2016.

Kontakt pro média:
Ing. Petr Šén
předseda představenstva, generální ředitel
tel. 725 855 299
petr.sen@silnicelk.cz

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

Zadejte text