Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Od středy 1. července se obnovuje železniční doprava do Polska 

26. 06. 2020

Od středy 1. července se železniční doprava v Libereckém kraji vrací téměř do původního stavu před koronavirová omezení.

„Sledujeme rostoucí zájem cestujících o využívání veřejné dopravy a s tím souvisí i požadavky na vyšší rozsah nabídky spojů,“ popisuje důvod změny Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje. „V běžném provozu je již standardem, že vlaky na příměstských železničních linkách do Liberce jezdí v půlhodinových intervalech.“

Posílení provozu vlaků se týká linek L1 Liberec - Tanvald - Harrachov - Szklarska Poręba Górna (v úseku Liberec – Tanvald) a návazné linky L12 Smržovka - Josefův Důl, a dále linky L7 Liberec - Hrádek nad Nisou - Zittau - Varnsdorf - Rybniště/Seifhennersdorf (v úseku Liberec – Hrádek nad Nisou). V době přepravní špičky se na linky vrací původní půlhodinový interval.

„S velkým potěšením mohu konstatovat, že od středy 1. července také obnovujeme mezinárodní provoz na lince L1 do Szklarské Poręby,“ doplňuje Jan Sviták. Příhraniční spojení mezi Polskem a Libereckým krajem je z turistického hlediska oboustranně velmi žádané a s výjimkou krátkého mimosezónního období jezdí vlaky v rozšířeném provozu letních a zimních sezón celoročně. Obnovení provozu do Polska však muselo vyčkat na potvrzení polských železnic, které do Libereckého kraje dorazilo tento týden s uvedeným termínem zahájení 1. 7. 2020.

TZ a kontakt pro média: KORID LK 

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419

dfagad