Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Omezení provozu na silnici I/14 z Vratislavic n. N. do Jablonce n. N.

21. 06. 2014

Rekonstrukce tramvajové trati z Liberce do Jablonce nad Nisou si vyžádá větší rozsah dopravního omezení než dosavadní stavební práce. Začne v pondělí 23. června 2014.

V další části stavby bude celkově opraven most přes Lužickou Nisu v Jablonci nad Nisou, po kterém kromě tramvajové trati vede i silnice I. třídy číslo 14 do Vratislavic nad Nisou. V první fázi rekonstrukce mostu, která bude probíhat od pondělí 23. 6. 2014 do pondělí 28. 7. 2014, se opraví část přilehlá k tramvajové trati. Z tohoto důvodu se uzavře pravý jízdní pruh ve směru od Liberce, a to pro všechna vozidla. Ve směru od Jablonce nad Nisou bude silnice nadále uzavřena pouze pro vozidla nad 3,5 tuny s výjimkou dopravní obsluhy, autobusů linkové dopravy a MHD.

Objízdná trasa pro osobní automobily jedoucí od Liberce povede ulicemi Plynární, Pasířská, Havlíčkova, Vodní a U Nisy, kde se napojí na původní trasu silnice I/14 (ulice Liberecká nebo Budovatelů). Autobusy linkové dopravy a náhradní dopravy za tramvaj budou jezdit uzavřeným úsekem obousměrně. „Je nutné dbát zvýšené opatrnosti při průjezdu a sjezdu z okružní křižovatky. Autobusy pojedou v protisměru, mohlo by zde dojít ke střetu nebo ucpání zúženého místa,“ upozorňuje krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že rychlost při výjezdu z okružní křižovatky bude proto omezena na 10 km/h.

Po dokončení této fáze začnou práce na druhé straně mostu, která si opět vyžádá změnu organizace dopravy. Předpokládaný termín dokončení opravy celého mostu je 15. 9. 2014.

Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

Zadejte text