Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Oprava propustku komplikuje provoz ve Svojkově

10. 08. 2015

Oprava propustku omezuje od pondělí 10. srpna dopravu na krajské silnici II/268 ve Svojkově. Kvůli uzavírce, která potrvá pravděpodobně až do 30. října, je přerušen provoz autobusů v úseku Svojkov, u zámečku - Zákupy, náměstí. V platnosti je výlukový jízdní řád.

„Pracuje se na odstranění havarijního stavu propustku v délce 283 metrů. Kvůli nefunkčnímu odvodnění podél komunikace a nevhodnému podloží došlo k podmáčení vozovky a následnému poklesu. Z tohoto důvodu bude obnovena konstrukce vozovky, dále se opraví odvodnění komunikace,“ popisuje stavební práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Opravu na základě výběrového řízení provádí společnost ZEPS s.r.o. za více než 5,4 mil. Kč vč. DPH. Akce je z 85 % spolufinancována ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Provoz autobusové linky 474 Nový Bor - Zákupy - Mimoň je veden následujícím způsobem. Autobusy ve směru od Nového Boru dojedou do zastávky Svojkov, u zámečku, kde se otočí a vrátí na křižovatku se silnicí III/26845 (Sloup  - Pihel). Po ní pojedou směr Dolní Pihel a dále po objízdné trase přes Bukovany do Zákup. Obdobné opatření platí i v opačném směru. Na objízdné trase bude zavedena zastávka Nový Bor, Bukovany, u statku. Z důvodu delší objízdné trasy dochází k posunům časů odjezdů vybraných spojů o 5 - 10 minut.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

Zadejte text