Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Po dvou letech se vrací autobusy do zastávky Kunratice, Nad Lukášovem

31. 08. 2018

V pondělí 3. září bude znovu obnoven provoz linkových autobusů přes zastávku Liberec Kunratice, Nad Lukášovem. Přibližně v místě původní zastávky jsou nyní dvě nová stanoviště pro oba směry včetně nástupišť, přístupových cest a ve směru do Jablonce nad Nisou také včetně přístřešku.

„Po jednáních s obyvateli této oblasti jsme navrhli vést přes zastávku Kunratice, Nad Lukášovem vždy v pracovní dny ráno tři pravidelné spoje linky číslo 141 směr Liberec. Další tři spoje během dne budou jezdit v poptávkovém režimu,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro dopravu Marek Pieter. „V opačném směru, tedy do Jablonce bude jezdit šest spojů v poptávkovém režimu a na doplnění  tudy povede i linka jablonecké MHD číslo 112,“ doplňuje Marek Pieter. Trasa spoje 112 bude prodloužena z Lukášova přes zastávku Kunratice, Nad Lukášovem do Kunratic Mšenské (k Novoplastiku). Takto prodloužené budou dva spoje v každém směru (brzy ráno a pozdě večer).

„Zahájení dřívějšího provozu na autobusové zastávce bohužel nebylo možné, protože místo pro zastavení se nyní nachází mimo hlavní silniční trasu, a to na přilehlé obslužné komunikaci, kde ještě donedávna probíhaly stavební práce,“ objasňuje náměstek Pieter.  

Celkově bude vedeno přes zastávku Kunratice, Nad Lukášovem napevno pět spojů směr Liberec (4 ráno, 1 pozdě večer), další tři v tomto směru jen poptávkově v odpoledních hodinách. V opačném směru napevno budou jezdit dva spoje (brzy ráno a pozdě večer) a dalších šest v denní době pouze poptávkově. Všechny uvedené spoje pojedou pouze v pracovní dny, z toho jeden spoj pouze mimo hlavní školní prázdniny (letní a vánoční). O víkendech obsluha zastávky zajišťována nebude.

„Využití zastávky budeme nějaký čas sledovat a vyhodnocovat. Je možné, že pak přehodnotíme počty spojů a buď je navýšíme, nebo naopak zredukujeme,“ říká náměstek Pieter.

 

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549

dfagad