Rekonstrukce Želivského ulice v Jablonci nad Nisou začne v pondělí 25. 8.

22. 08. 2014

V pondělí 25. srpna 2014 bude zahájena rekonstrukce silnice III/29024 – ulice Želivského v Jablonci nad Nisou. Řidiči tak musí počítat s částečnými uzavírkami. Práce by měly skončit koncem listopadu letošního roku.

„Stavba bude probíhat v úseku 1,3 km, a to od okružní křižovatky ulic Rýnovická, Tovární, Ladova a Harrachovská až po křižovatku s ulicí Československé armády,“ říká krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Součástí oprav bude osazení pravostranné obruby a uličních vpustí pro optimalizaci odvodu povrchových a dešťových vod do dešťové kanalizace. Zároveň se kompletně obnoví vodorovné i svislé dopravní značení. Investorem této části je Liberecký kraj.

Práce budou zahrnovat také výstavbu jednostranného chodníku ze zámkové dlažby podél prodejny automobilů FICS od zastávky MHD po křižovatku s ulicí Československé armády. Investorem této části rekonstrukce ulice Želivského je statutární město Jablonec nad Nisou.

Stavba je financována z Operačního programu Regionální operační program NUTS II Severovýchod. Celková hodnota zakázky činí 10.580.232 Kč bez DPH (komunikace – investor Liberecký kraj 9.231.081 Kč bez DPH, chodník – investor statutární město Jablonec nad Nisou 1.349.151 Kč bez DPH)

Na základě výběrového řízení bude stavbu realizovat společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., odštěpný závod Dopravní stavby STŘED.

Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz