Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Reprezentantka v alpském lyžování Šárka Strachová s přilbou na hlavě bude v neděli hlídkovat na kole v Harrachově

25. 07. 2014

Šárka Strachová, úspěšná reprezentantka v alpském lyžování, se stala jedním patronů projektu „Na kole jen s přilbou“ a již tuto neděli 27.  července od 14 hodin se zúčastní jedné další z mnoha preventivních „cyklohlídek“.

Společně s členy Týmu silniční bezpečnosti a horskými záchranáři začne preventivní jízdu v Harrachově, u nástupní stanice lanovky Harrachov - Čertova hora a pomůže tak v šíření myšlenky bezpečnější cyklistiky.

„Ani obrovské riziko poranění hlavy a možné fatální následky totiž nepřimějí některé cyklisty k tak základní prevenci, jakou je nošení cyklistické přilby,“ uvádí Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu LK.

 A přitom statistiky jsou podle něj přímo děsivé. Z celkem 58 usmrcených cyklistů v minulém roce jich 48 nemělo při nehodě na hlavě. Právě na prevenci se zaměřuje projekt Na kole jen s přilbou, který se svou roadshow putuje již čtvrtým rokem po českých horách. Liberecký kraj je podle krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka  tradičním partnerem významného bezpečnostního projektu.

Více informací o projektu na www.nakolejensprilbou.cz

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

dfagad