Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Resorty dopravy Libereckého a Ústeckého kraje jednaly na železniční témata

26. 11. 2019

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhlo v kanceláři náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka mezikrajské setkání vedoucích pracovníků resortů dopravy Libereckého a Ústeckého kraje. Programem jednání byla železniční doprava, rozvoj cestovního ruchu a tarifní spolupráce obou integrovaných dopravních systémů.

„Mezi oběma kraji máme na železnici 2 rychlíkové a 4 regionální linky, z toho 5 v mezikrajském spojení společně objednáváme nebo částečně přiobjednáváme na základě dlouhodobé spolupráce,“ konstatuje Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje. „Určitým unikátem je linka z Liberce do Varnsdorfu, která při cestě mezi kraji projíždí přes Polsko a Německo,“ dodává.

Zejména regionální doprava mezi Děčínskem a Českolipskem vykazuje silné lokální požadavky cestujících, které kraje koordinovaným postupem dokáží naplnit. „Na krátké a střední vzdálenosti zajišťujeme spojení autobusovými linkami, které zpravidla navazují v přestupních uzlech na dopravní síť sousedního kraje,“ vysvětluje Pavel Blažek, jednatel libereckého koordinátora dopravy KORID LK.

Protože hranice krajů tvoří turisticky atraktivní lokality Českého středohoří a Lužických hor, byl předmětem setkání také rozvoj turistických linek. „Aktuálně zpracováváme projekt sezónní autobusové linky z České Lípy a Nového Boru do Jetřichovic, které jsou již v oblasti Národního Parku České Švýcarsko,“ prozrazuje Jan Sviták záměr vzniku nového přímého spojení Libereckého kraje s turistickou destinací pro sezónu 2020 a dodává: „Naším společným zájmem je také možnost částečné provázanosti krajských tarifních systémů což by zejména pravidelným cestujícím usnadnilo využívání mezikrajského cestování.

TZ: KORID LK

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307

Zadejte text