Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Silnice z Polevska do Práchně dostane během léta nový povrch

29. 06. 2015

Se začátkem prázdnin odstartuje nutná rekonstrukce silnice III/26318 z Polevska do Práchně. Liberecký kraj minulý týden podepsal smlouvu se společností EUROVIA CS, a.s, která stavbu na základě výběrového řízení provede za 27,5 mil. Kč s DPH.

Stavební práce budou probíhat v úseku dlouhém cca 3,4 km mezi Polevskem a Práchní, jenž je v havarijním stavu. Rekonstrukce zahrnuje úpravu odvodnění, obnovu nezpevněných krajnic a homogenizaci šířkového uspořádání. Dále bude zřízeno nové vodorovné dopravní značení a vyměněno stávající svislé dopravní značení. Součástí prací je také odstranění vzrostlé zeleně zasahující do dopravního prostoru.

Zahájení stavebních prací se plánuje na počátek července. Po nové silnici se řidiči svezou nejpozději do konce října, kdy by měla být rekonstrukce dokončena,“ říká Martin Čáp, vedoucí investičního oddělení Krajské správy silnic Libereckého kraje. 

Stavba je financována z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, ze kterého Liberecký kraj získal pro letošní rok finanční prostředky ve výši 187.440.000 Kč.

„V červenci také plánujeme zahájit stavební práce na dalších dvou úsecích silnic. Konkrétně na silnici III/28721 Malá Skála - Sněhov a silnici III/2892 Semily – Bítouchov, kde bude do konce letošního roku odstraněn nevyhovující stav povrchu. V letních měsících nás toho čeká opravdu mnoho. Rád bych tedy řidiče požádal o trpělivost a shovívavost. Věřím, že ocení další kilometry pohodlnějších a bezpečnějších silnic,“ doplňuje krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Seznam všech akcí, které kraj bude realizovat na silniční síti silnic II. a III. třídy v letošním roce, včetně znázornění v mapě, je uveden na internetových stránkách kraje: http://doprava.kraj-lbc.cz/page254/plan-oprav-pozemnich-komunikaci-ve-vlastnictvi-kraje.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624