Tanvaldská ulice ve Vratislavicích bude od pondělí 1. 9. na tři týdny částečně uzavřena

29. 08. 2014

Provoz na silnici I/14 z Liberce do Jablonce nad Nisou se od pondělí 1. 9. 2014 poněkud zkomplikuje. Ve Vratislavicích nad Nisou – Tanvaldské ulici, v úseku od lékárny směrem k pivovaru, dojde k úplné uzavírce této státní silnice. Uzavírka začne v dopoledních hodinách, ranních školních spojů se tedy nedotkne.

Důvodem omezení je rekonstrukce tramvajové trati, se kterou souvisí oprava souběžné silnice I/14. Právě v pondělí 1. 9. 2014 bude zahájena stavba, díky které se stávající křižovatka u lékárny rozšíří, tak aby bylo možné vytvořit odbočovací pruhy. Vzhledem k rozsahu stavby je nutné tuto silnici zcela uzavřít. Objízdná trasa povede Rochlickou ulicí a přes silnici I/14H (Liberec - Kunratice). Uzavírka potrvá do 21. 9. 2014, následně by měl být uzavřen úsek silnice I/14 mezi ulicemi Rochlická a Dlouhomostecká.

Uzavírka neomezí přístup k žádné provozovně. Náhradní autobusová doprava za tramvaje X5 a X11 bude jezdit ve stávající trase uzavřeným úsekem a její zastávky zůstanou beze změn. Ostatní linky veřejné autobusové dopravy pojedou po objízdné trase Rochlickou ulicí a obslouží všechny autobusové zastávky, kromě zastávky Vratislavice nad Nisou, lékárna - ve směru od Liberce. Místo ní bude zřízena náhradní autobusová zastávka v Rochlické ulici.

Úpravy křižovatky ulic Tanvaldské a Rochlické zvýší bezpečnost a plynulost silničního provozu v problematickém místě. Především pak chodců, pro které budou vybudovány nové přechody včetně silničních ostrůvků a osvětlení.

Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz