Tanvaldská ulice ve Vratislavicích bude ze soboty na neděli úplně uzavřena

24. 10. 2014

Z důvodu pokládky kanalizačního potrubí bude ze soboty 25. října od 20:00 hodin na neděli 26. října do 8:00 hodin zcela uzavřena silnice I/14 v Tanvaldské ulici ve Vratislavicích nad Nisou.

„Při stavbě v rámci modernizace tramvajové trati Liberec – Jablonec nad Nisou byl zjištěn havarijní stav kanalizačního potrubí. Vzhledem k pokračujícím pracím na tramvajové trati je nutné potrubí vyměnit, aby nebyla ohrožena přilehlá stavba. Oprava a uložení nového potrubí bude provedeno příčným překopem v celé šíři silnice,“ vysvětluje důvod uzavírky vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

Objízdná trasa povede obousměrně po silnici III/2873 (ulice Dlouhomostecká), ulicemi Dopravní a Pobočná, dále silnicí III/2784 (ulice Rochlická) na původní trasu silnice I/14.

Uzavírka se dotkne i náhradní autobusové dopravy za tramvaje. Autobusové linky X5, X11 budou projíždět v obou směrech přes areál firmy INTEX. Ve směru od Liberce autobusy obslouží všechny zastávky. Ve směru od Jablonce nad Nisou obslouží zastávku Vratislavice n. N. - kostel, ale již neobslouží zastávku Vratislavice n. N. - lékárna, za ni je zřízena náhradní autobusová zastávka v Rochlické ulici.

Uzavírka začne v sobotu 25. října ve 20:00 hodin, kdy bude osazeno dopravní značení, včetně značení objízdné trasy. V neděli 26. října od 8:00 hodin bude pokračovat stávající uzavírka, to znamená, že ulice Tanvaldská bude průjezdná pouze ve směru od Liberce.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz