Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě, provizorní se již staví

13. 02. 2015

Přestože paní Zima ještě kraluje a silničáři denně vyráží se sněhovými pluhy po silnicích Libereckého kraje, rekonstrukce některých silničních staveb financované z programu ROP - NUTS II Severovýchod, které byly z klimatických důvodů na zimu přerušeny, nyní opět začínají.

Především se jedná o rekonstrukci velmi vytíženého mostu ev. č. 282-017 přes Jizeru v Železném Brodě, který bude od 3. března do konce října 2015 zcela uzavřen pro veškerou dopravu a to včetně pěší.

V těchto dnech začaly stavební  práce na výstavbě provizorního mostu, který bude sloužit jako objízdná trasa pro místní osobní dopravu a vybrané linkové autobusy. Provizorní most bude postaven přes řeku Jizeru v prostoru pod stavidly, tj. z ulice Příčná na Jiráskovo nábřeží. Osobní doprava tedy bude vymístěna od ulice Vaněčkova přes náhon u Penny, ulicí Příčná, přes nový provizorní most, po Jiráskově nábřeží a zpět na ulici Masarykova směr Semily. Obousměrný provoz zde budou nepřetržitě řídit semafory.

Pro pěší povede cesta na druhý břeh Jizery přes uvedený provizorní most či přes lávku u tenisových kurtů. Prosíme tímto obyvatele a návštěvníky Železného Brodu o vstřícnost a trpělivost s vynucenou celkovou uzavírkou hlavního mostu, který je již delší dobu v havarijním stavu a je nutno jej zrekonstruovat. Žádáme všechny účastníky provozu především o dodržování zákazu vstupu do prostoru staveniště.

Nákladní a tranzitní doprava bude z průjezdu přes most v Železném Brodě zcela vyloučena a je pro ni připravena objízdná trasa. Hlavní objízdná trasa pro nákladní dopravu od Jablonce nad Nisou nebo od Prahy do Semil je vedena přes Turnov. Od Tanvaldu je hlavní objízdná trasa vedena přes Vysoké nad Jizerou.

Řidiči zároveň musejí počítat s úplnou uzavírkou mostu ev. č. 2886-2 přes Kamenici v Návarově. Uzavírka se předpokládá do poloviny roku 2015. Původní provizorní most, který byl po více než šedesáti letech používání v havarijním stavu, byl stržen a místo něj se zde buduje most zcela nový. Značená objízdná trasa je vedena přes obce Držkov, Plavy, Haratice a Lhotka. Po celou dobu stavby je silnice mezi Návarovem a Vlastiboří zcela neprůjezdná a pro pěší zcela neprůchodná. Proto je třeba při plánování výletů s tímto počítat.

O uzavírkách a postupu prací vás budeme průběžně informovat.

„V letošním roce Liberecký kraj dále plánuje realizovat dalších 13 akcí z prostředků Regionálního operačního programu v celkovém finančním objemu 400 mil. Kč, dalších 230 miliónů Korun plánuje Liberecký kraj prostavět na silnicích v jeho vlastnictví v rámci programu u Státního fondu dopravní infrastruktury,“ připomněl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

dfagad