Z Desné na Černou Říčku se jezdí po nové silnici

27. 07. 2015

S posledními červnovými dny letošního roku dokončil Liberecký kraj rekonstrukci silnice II/290 Desná – Černá Říčka. Za účasti zástupců Libereckého kraje, zhotovitele, Krajské správy silnic LK a dalších hostů bude stavba ve středu 29. července v 10:00 hodin slavnostně otevřena (u parkoviště u lyžařského vleku Černá Říčka).

Kompletní rekonstrukcí prošel úsek komunikace II/290 dlouhý více než 2 km, a to od mezinárodní silnice I/10 na Harrachov z Desné směrem na Souš až nad lyžařský areál Černá Říčka, včetně rekonstrukce dvou mostů v ulici Schindlerova v Desné.

Rekonstrukci na základě výběrového řízení prováděla společnost Metrostav a.s. za téměř 19 mil. Kč bez DPH, z toho cca 16,5 mil. Kč bez DPH je hrazeno z dotací EU (Regionální operační program NUTS II Severovýchod, oblast podpory „Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury) a více než 2 mil. Kč bez DPH zaplatil ze svého rozpočtu Liberecký kraj.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz