Zrekonstruovaný most v Návarově bude slavnostně otevřen

27. 07. 2015

Most přes řeku Kamenici v Návarově slouží motoristům od začátku letních prázdnin, kdy byl zprovozněn v režimu předčasného užívání. Jeho oficiální otevření se uskuteční ve středu 29. července v 12:30 hodin za účasti zástupců Libereckého kraje, zhotovitele, Krajské správy silnic LK a dalších hostů.

Stavební práce zahrnovaly demolici mostu a výstavbu nového o třech polích s horní mostovkou. Původní provizorní most byl po více než šedesáti letech používání v havarijním stavu.

Rekonstrukci na základě výběrového řízení prováděla společnost FIRESTA - Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. za více než 10,5 mil. Kč včetně DPH.  Projekt byl financovaný z Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Severovýchod v oblasti podpory „Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury“. Uznatelné výdaje ve výši 100% hradila EU.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz