Výsledky krajského kola dopravní soutěže mladých cyklistů

Ve dnech 7.-8. června 2007 se v České Lípě uskutečnilo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů (DSmC), kterého se zúčastnila vítězná družstva okresních kol žáků základních škol nebo odpovídajících ročníků gymnázií v Libereckém kraji. Pořadatelem soutěže byl Liberecký kraj, spolupořadateli byly Policie ČR, Správa Severočeského kraje Ústí nad Labem a Střední škola stavební a dopravní v Liberci, která je regionálním pracovištěm BESIP pro LK. Záštitu převzal člen rady Libereckého kraje Mgr. Vladimír Richter.
Soutěže se zúčastnilo 32 dětí. Soutěž proběhla na dětském dopravním hřišti v České Lípě a v areálu kempu v Holanech, a to ve dvou kategoriích. V  I. kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků ZŠ (družstvo tvoří 2 děvčata + 2 chlapci), v II. kategorii soutěžili žáci 7. a 8. ročníků ZŠ (družstvo tvoří 2 děvčata + 2 chlapci). Družstva absolvovala čtyři soutěžní disciplíny. Výsledek družstva byl dán součtem trestných bodů jeho jednotlivých členů. Soutěžními disciplínami jsou:

- Pravidla provozu na pozemních komunikacích – teoretická část – test
    - Pravidla provozu na pozemních komunikacích – praktická část – jízda po DDH
    -  Jízda zručnosti na kole

- Zásady poskytování první pomoci

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2007 - konečné výsledky

.... odkaz na soubor s informacemi ve formátu *.pdf

Děti i učitelé obdrželi upomínkové předměty věnované Libereckým krajem a sponzory soutěže, družstva na prvních třech místech pak cyklistické potřeby. Nejlepším jednotlivcem v I. kategorii soutěže se stal Jaroslav Grof ze ZŠ Lomnice nad Popelkou, v II. kategorii Martin Hudský  také ze ZŠ Lomnice nad Popelkou. Oba nejlepší jednotlivci získali digitální fotoaparát.

Vítězná družstva postupují do celostátního kola, které se uskuteční ve Zlíně ve dnech
20.-21.6.2006. Vítězové budou reprezentovat svou školu na mezinárodní soutěži.