Projekt NISA GO / NEISSE GO

Videopresentace portálu ZDE

Logo NISA GO_
Projekt NISA GO / NEISSE GO – Detaily v souvislostech
(Konec bloudění po internetu)

Kam se vydat na výlet, jaké turistické cíle jsou pro mě ty pravé, jak se k nim dostanu, uvidím tam zrovna něco, kde přespím a kolik mě to všechno bude stát? Na všechny tyto otázky chceme znát odpověď dříve, než vyrazíme na cestu. Kde se ale vše dovědět rychle a spolehlivě z jednoho zdroje a neztratit se přitom v internetu? Tam je sice většinou vše detailně popsáno, avšak nikoli v souvislostech. Jednoduché řešení přináší integrovaný vícejazyčný portál Nisa Go. Jeho vznik znamená konec bloudění na webu.

CO JE TO SYSTÉM NISA GO?
NISA GO/NEISSE GO je jedinečný interaktivní plánovací systém, který vám poradí, jak pohodlně cestovat po Euroregionu Nisa veřejnou dopravou.
S jeho pomocí si můžete snadno naplánovat do poslední podrobnosti výlety, dovolené nebo služební cesty. Můžete si vybrat, jestli chcete cestovat pěšky, na kole, autobusem nebo vlakem.
Interaktivní plánovač tras vám zobrazí trasy na mapě a připraví detailní itinerář – včetně všech nutných informací o dopravě, jízdních řádech, cenách, vstupném.
Na tříjazyčném portálu najdete tipy na zajímavé turistické cíle a nabídky v příhraničí.
Vytvořený systém sjednocuje různé geografické databáze, přináší také informace o administrativním členění, úřadech, o chráněných lokalitách, turistických a cykloturistických trasách. Jeho součástí bude přehled zájmových objektů - sportovních zařízení, kulturních institucí, ubytovacích a gastronomických služeb nebo chystaných událostí.
Integrovaná databáze se soustavně aktualizuje daty turistických zájmových objektů, která se pořizují pro Turistický portál Libereckého kraje. Doplňování nových informací zajišťuje také odbor kultury, dopravy a památkové péče a cestovního ruchu.

CÍL PROJEKTU
Inteligentní propojení dopravních a infrastrukturních nabídek má za cíl zatraktivnit veřejnou dopravu v Euroregionu NISA, podpořit mobilitu a chuť lidí cestovat příhraničím a přilákat turisty na venkov a do oblastí, které dosud byly na okraji zájmu.

Přeshraniční charakter projektu podporuje chápání regionu jako jednotného společné území.

Turistická atraktivita regionu výrazně stoupne, pokud turisté pochopí přeshraniční perspektivu. Důsledkem toho se zlepší předpoklady pro udržitelný rozvoj společného prostoru na obou stranách hranice.

PARTNEŘI PROJEKTU NISA GO A DŮLEŽITÉ TERMÍNY

ZVON
  • Liberecký kraj - projektový partner

LK

Na realizaci projektu se podílelo několik odborných dodavatelských subjektů z české i německé strany. Podmínkou projektu je, že nově vzniklý integrovaný vícejazyčný portál Nisa Go bude sloužit veřejnosti nejméně do konce roku 2017. Její autoři předpokládají, že se stane pro veřejnost nezbytný.

FINANCOVÁNÍ
Projekt je financován z programu Ziel 3 | Cíl 3

Ve výši
Celkové náklady: 711 496 €
z toho: lead partner 426 496.00€
             projektový partner 285 000.00 €

Prostředky EU (ERDF):       celkem za projekt 604 771.6€

Dokument DE z oficiálního zahájení provozu portálu NISA GO / NEISSE GO.

EU                                   Cíl3/Ziel3